Studio tatuażu o symbolice poszczególnych wzorów

11 lutego 2019 by Brak komentarzy

Tatuaż zawsze jest symbolicznym przedstawieniem pewnych przeżyć, wiary, poglądów lub innych ważnych kwestii. Większość ludzi decyduje się na uwiecznienie na swojej skórze wzorów, które coś dla nich znaczą i stanowią o czymś ważnym. Znaczenie tatuażu nie zawsze jest oczywiste. Czasami zrozumienie jego poszczególnych elementów wymaga od obserwatora znajomo

ści zagadnień wywodzących się z mitologii, innych wierzeń lub bezpośrednio z historii. Niemal każde studio tatuażu dysponuje wzorem prac, będących najczęściej wybieranymi przez klientów lub stanowiących swoistą bazę do stworzenia czegoś unikalnego. Uniwersalność niektórych motywów jest bowiem na tyle duża, że z powodzeniem może posłużyć do urzeczywistnienia własnej wizji. Interesującym przykładem może być róża. Wielu ludzi tatuuje ją na swoim ciele w różny sposób, ale jej przekaz i znaczenie zawsze pozostaję takie same.

Studio tatuażu o symbolice róży

Róża to motyw cieszący się ogromną popularnością wśród kobiet w każdym wieku. Ten cudny kwiat jest nawiązaniem do naturalnego piękna, a także stanowi graficzny sposób na przedstawienie miłości i kobiecości. Wybierając różę jako główny temat tatuażu, należy dobrze zastanowić się nad jej kolorami. Nie zawsze trzeba trzymać się konwenansów i stawiać na czerwień. Niekiedy warto puścić wodzę wyobraźni i zdecydować się na nieco mniej oczywistą propozycję. W ostatnich latach sporym zainteresowaniem cieszyły się fioletowe i granatowe róże lub te utrzymane w pastelowej palecie barw.

Polecamy:

Popularną opcją jest także biała róża. Stanowi ona symbol niewinności. Nie każde studio tatuażu zatrudnia artystów umiejących pracować z białym tuszem. To dość wymagające zadanie, dlatego decydując się na taki wzór, trzeba wybrać doświadczonego i renomowanego tatuatora. Co ciekawe, często można spotkać osoby z wytatuowaną czarną różą. Motyw ten jest dość powszechny, ale mało kto wie, że jest on symbolem żałoby po stracie kogoś bliskiego. Uważajmy zatem, aby przez przypadek nie ozdobić swojego ciała czymś o bardzo smutnym znaczeniu.

Tatuaże z motywem słońca

Tatuaże słoneczne mają bardzo konkretne znaczenie. Symbolizują one znacznie więcej niż tylko to, że ktoś wyjątkowo lubi się opalać. Słońce oznacza rozpoczęcie nowego etapu w życiu. Każdy promień jest nawiązaniem do celu, jaki właściciel niebawem zamierza zrealizować. Niektórzy słońce interpretują także jako symbol siły, witalności i bycia niepokonanym.

Pamiętajmy, że decydując się na ozdobienie swojego ciała konkretnym rysunkiem, to wyrażajmy w ten sposób siebie. Oczywiście nie każdy tatuaż musi mieć dla nas znaczenie indywidualne, ale warto wiedzieć, co na jego temat mogą myśleć inni. Umawianie się do studia tatuażu po to, aby wytatuować sobie przypadkowy kształt, o którym nie wiemy nic, wydaje się bardzo nieodpowiedzialne.

Modne tribale i jaskółki

Niemal każde studio tatuażu mogłoby potwierdzić, że jednymi z najpopularniejszych wzorów ostatnich lat są tribale i jaskółki. Jak się okazuje, również te pozornie proste motywy mają swoje wyjątkowe znaczenie. Tribale to propozycja skierowana głównie do silnych i postawnych mężczyzn. Charakteryzują się one czarnymi, wyraźnie odznaczającymi się kreskami i przywołują na myśl tradycje maoryńskie. W dawnych czasach podobne wzory miały symbolizować zmiany zachodzące w męskiej mentalności. Niektórzy wysnuwają teorię, jakoby ich pierwotnym znaczeniem był rodzaj chaosu. Dziś sytuacja uległa ogromnej zmianie, ponieważ tribal jest utożsamiany z harmonią i spokojem w życiu osobistym i zawodowym.

Jaskółka to graficzny sposób przedstawienia swobody i wolności. Istnieje jednak znacznie więcej interpretacji tego skrzydlatego motywu. Jednym z nich jest próba nieustannego przypominania sobie o czymś, co zostało przez nas utracone i  nigdy nie powróci. Wspomnienia są jak jaskółki – lekkie, naturalne i ulotne. Najlepsze studia tatuażu informują swoich klientów o znaczeniu wybieranych przez nich wzorów. To bardzo ciekawa praktyka, ponieważ umożliwia świadome podjęcie decyzji.

Bez względu na to, czy nasz tatuaż ma dla nas znaczenie emocjonalne, czy jedynie estetyczne, przed jego wykonaniem zawsze należy sprawdzić, co oznacza ten konkretny motyw. W niektórych sytuacjach zdarza się, że tatuaż jest źle postrzegany przez resztę społeczeństwa, podczas gdy dla nas jest on tylko ładnym rysunkiem. Niestety, jeśli nie chcemy paść ofiarą przykrego nieporozumienia lepiej zrezygnować z ozdabiania się pewnymi symbolami.

Studia tatuażu nawołują także, aby dobrze przemyśleć wykonywanie prac z uwzględnieniem imienia ukochanej osoby. Choć nikt nikomu nie życzy rozstania, to statystyki informują nasz, że rozpadanie się związków jest dość powszechnym zjawiskiem. Gdy dziewczyna lub chłopach odchodzi i zostaje po nich jedynie tatuaż, może być on bezpośrednim powodem przywoływania bolesnych wspomnień. Co więcej, niekiedy sprawia to także trudności podczas próby stworzenia relacji z kimś nowym. To tylko kilka spośród wielu powodów, dla których decyzję o wykonaniu tatuażu należy dokładnie przeanalizować.