Zestawienie 7 najważniejszych gier PC ostatnich lat

4 czerwca 2020 by Brak komentarzy

Chodź wielka wojna pomiędzy graczami konsolowymi a graczami PC-towymi nigdy nie będzie miała końca, warto na czas grania w wielkie produkcje zakopać topór i dać się ponieść niezapomnianej rozgrywce, która zapewni nam w sumie tysiące godzin spędzonych na wspaniałych przygodach. Poniżej przedstawiona jest lista najważniejszych gier PC, które na przestrzeni ostatnich lat zostały wydane. Poniższe zestawienie to doskonały pretekst, by uzupełnić swoje braki i zapoznać się z każdą z tych gier. 

Red Dead Redemption II 

Ten długo oczekiwany prequel legendarnego studia Rockstar sprawiła, że świat gier elektronicznych przez chwile zatrzymał się w miejscu https://vobis.pl/multimedia/konsole-do-gier/konsola-microsoft-xbox-one-s-1tb-shadow-of-tomb-raider-hdd-1tb-shadow-of-the-tomb-raider. Przygody głównego bohatera Arthura Morgana to coś, co przeżywamy razem z nim. Olbrzymi świat dzikiego zachodu i setki zadań zarówno głównych, jak i pobocznych sprawia, iż przygoda trwa dobre kilkadziesiąt godzin. W RDR 2 zachwycało wszystko, począwszy od fabuły, doskonale zarysowanych bohaterów, przez doskonałą grafikę, która niejednokrotnie zapiera dech w piersiach aż po tryb wieloosobowy, który pozwala kontynuować przygodę na dzikim zachodzie tak długo, jak tylko tego pragniemy. 

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3 to gra Polskiego studia CD Projekt RED, które, choć liczy już dobre 5 lat, to w żaden sposób nie zestarzała się. To jedna z najbardziej utytułowanych produkcji na świecie, która zabiera nas do fantastycznego świata wykreowanego na podstawie sagi Andrzeja Sapkowskiego. Wiedźmin 3 stanowi z jednej strony zwieńczenie trylogii a z drugiej osobną, jakże rozbudowaną i ogromną opowieść w tętniącym życiem świecie pełnym wielkich miast, małych osad oraz terenów niebezpiecznych, gdzie czyhają na nas słowiańskie monstra. Gra doczekała się dwóch dodatków: Serce z Kamienia oraz Krew i Wino, które stawiają przed Geraltem z Rivii nowe, jeszcze bardziej ekscytujące wyzwania. 

GTA V

GTA V to kolejna produkcja studia Rockstar, czyli stajni, która swoje gry wypuszcza dopracowane w 100%. Historia piątej części serii opowiada historię trzech protagonistów, którymi naprzemiennie sterujemy podczas rozgrywki. Wraz z kontynuacją fabuły ich losy splatają się nawzajem, co sprawia, iż całą grę przeżywamy jak długi i emocjonujący film akcji. Sama gra utrzymana jest w konwencji sandboxa, czyli pomimo nakreślonej fabuły i zadań, które mamy do wykonania, gracz sam decyduje o tym, jaką aktywnością zajmie się w danej chwili. Gra pomimo 7 lat wciąż jest jedną z najchętniej kupowanych gier PC w historii.

Mass Effect

Mass Effect to z kolei seria gier stanowiących specyficzne połączenie gry RPG i FPS. Każda z części skupia się na wydarzeniach z przyszłości, gdy zarówno ludzie, jak i inne rasy współpracują ze sobą lub walczą w celu aneksji poszczególnych planet https://vobis.pl/multimedia/konsole-do-gier. Naszym zadaniem jako gracza jest eksploracja ogromnych światów. Każda z części Mass Effect może pochwalić się doskonałą fabułą, której pierwsze skojarzenie prowadzi nas do emocjonujących filmów akcji mieszczących się w Science-Fiction. 

Assassin’s Creed – Cała seria

Assassins Creed to sztandarowa seria gier stworzona przez Ubisoft. Akcja każdej z poszczególnych części zabiera nas do innej epoki innego miejsca na ziemi, gdzie bohater ma za zadanie walkę ze złem, często interpretowanym jako zakon Templariuszy. Po wielu częściach mających swoje miejsce na Bliskim Wschodzie, Morzu Karaibskim, Włoszech z XV wieku, Francji w czasach rewolucji czy Londynie z XIX wieku, twórcy powinni delikatnie odświeżyć formułę całej serii i przenieść ją do czasów starożytnych. Efektem tego możemy być świadkami epickich przygód w starożytnej Grecji oraz Egipcie. Co więcej, twórcy niedawno potwierdzili premierę kolejnej części o nazwie Assassin’s Creed Valhalla, która jak sama nazwa wskazuje, będzie miała miejsce w czasach Wikingów. 

The Elder Scrolls V: Skyrim 

Skyrim to jedna z najbardziej ekscytujących i rozległych gier RPG, z jakimi mamy możliwość obcować. Akcja gry ma miejsce w fantastycznym świecie Tamriel, gdzie ludzie żyją wraz z elfami oraz orkami. Była to jedna z pierwszych gier PC, które oferowało tak wielką swobodę rozgrywki w wielkim świecie. Tylko od gracza zależy, w jakim tempie popchnie fabułę do przodu, do jakiej gildii będzie należeć oraz czy jego wybory będą pozytywnie, czy negatywnie odbierane przez resztę społeczeństwa. Gra do dzisiaj zachwyca wielki, rozbudowanym światem oraz tysiącami zadań głównych i pobocznych. 

Doom

Doom, czyli klasyczna bezprecedensowa strzelanka, która swoje źródło ma w serii gier z początku lat 90 to gra, która do dzisiaj zachwyca swoją prostotą fabuły i czystą przyjemnością rozgrywki. Scenariusz każdej z części serii Doom jest bardzo prosty – Musimy uratować świat przed inwazją demonów. A w tym celu korzystamy z dziesiątek wymyślnych i potężnych broni, które zapewnią nam efektywną i co ważniejsze, efektowną eksterminację antagonistów. Wiele osób zaczynało swoją przygodę z grami na PC właśnie od serii Doom, dlatego z pewnością wszyscy będą zadowoleni z faktu, iż autorzy w wielu miejscach uwzględnili drobne nawiązania do serii sprzed lat.