Hale namiotowe magazynowe to doskonały sposób na zwiększenie przestrzeni składowania

14 sierpnia 2020 by Brak komentarzy

Przedsiębiorstwa poszerzające swoją działalność potrzebują nowych powierzchni do przechowywania towarów, dobrym i ekonomicznym rozwiązaniem są hale namiotowe magazynowe. Dzięki nim można w krótkim czasie pozyskać dodatkowe miejsce do składowania. Budując halę namiotową, która nie potrzebuje trwałych fundamentów i może sprostać wymaganiom, jakie są stawiane halom magazynowym, można znacznie ograniczyć koszty https://www.nowhal.pl.Takie obiekty to praktyczna alternatywa dla budynków murowanych, a są one stawiane z nowoczesnych konstrukcji stalowych lub aluminiowych, co zapewnia wymaganą wytrzymałość, prostotę montażu, bezpieczeństwo i wszechstronność zastosowań. Wszystko to przemawia za tym, że hale namiotowe magazynowe są inwestycją atrakcyjną finansowo.

Czym charakteryzują się hale namiotowe magazynowe?

Potrzeba powiększenia powierzchni do przechowywania surowców, wyrobów gotowych czy maszyn nie musi wiązać się z dużymi kosztami, budowaniem czy wynajmem magazynu. Można uzyskać dodatkowe metry bez dużego wkładu finansowego, producent hal namiotowych magazynowych zapewnia kompleksową usługę. Zajmie się zaprojektowaniem i wykonaniem hali, a także wykona montaż we wskazanym miejscu. Hale namiotowe magazynowe dostępne są w wielu wariantach, mogą być z poszyciem ścian z płyty warstwowej oraz dachem pompowanym, gwarantując całoroczny, trwały i praktyczny obiekt.Takie konstrukcje muszą spełniać określone normy, dlatego wykazują się odpornością na silny wiatr, obciążenia śniegiem, bez obawy o uszkodzenie hali. Brak trwałych fundamentów nie wiąże się, ze słabym przytwierdzeniem do podłoża, producent wykorzystuje do tego kotwy, które są wbijane lub wkręcane w podłoże. Hala namiotowa może zostać ustawiona na asfalcie, betonie, kostce brukowej lub innej utwardzonej nawierzchni. Funkcjonalność obiektu potwierdzają dodatkowe elementy takie jak: bramy, doki załadunkowe dla samochodów i drzwi. Kolejną zaletą jest możliwość prostej rozbudowy oraz połączenia kilku hal, co pozwala tworzyć duże obiekty logistyczne.

Korzyści dla przedsiębiorców – hale namiotowe magazynowe

Hale namiotowe magazynowe są dużą pomocą dla właścicieli firm, którzy stawiają na elastyczne rozwiązania i poszukują funkcjonalnych rozwiązań. Skorzystanie z oferty producenta takich hal, przynosi wymierne korzyści w porównaniu z magazynami z cegły:

  • Łatwy i szybki sposób na przygotowanie przestrzeni o dowolnych wymiarach do wygodnego i bezpiecznego magazynowania towarów.
  • Niskie koszty zakupu hali namiotowej. Zastosowanie lekkiej hali pozwala zmniejszyć koszty magazynowania i rozbudowywania w dowolnym czasie. Powiększenie posiadanej przestrzeni to znacznie tańsza opcja niż budowa nowej hali.
  • Elastyczność rozwiązania. Hale namiotowe magazynowe cechują się lekką konstrukcję, dzięki czemu można je szybko rozebrać i postawić w innym miejscu, to daje możliwość sprawnego dostosowywania do aktualnych potrzeb logistycznych firmy. Ponadto przedsiębiorca nie potrzebuje zgody różnych instytucji na postawienie hali namiotowej.

Co zawiera oferta firm produkujących hale namiotowe magazynowe?

W ofercie firmy, która zajmuje się produkcją hal namiotowych magazynowych znajduje się możliwość zakupu lub wynajmu obiektu. Można zamówić gotowe zestandaryzowane hale magazynowe oraz hale budowane na specjalne zamówienie na podstawie określonej specyfikacji. Producent według potrzeb klienta opracowuje projekt, który musi być przez niego zatwierdzony a następnie przechodzi do jego realizacji.  Zastosowanie specjalnych konstrukcji a także wysokiej jakości materiałów pozwala uzyskać stabilność hali magazynowej, która spełni wymagane normy bezpieczeństwa i będzie odporna na warunki atmosferyczne.Taki obiekt może zostać ocieplony, dzięki czemu istnieje możliwość magazynowania różnych produkty bez względu na panującą na zewnątrz temperaturę. Hale namiotowe są projektowane i wykonywane według obowiązującego prawa budowlanego https://www.nowhal.pl/hale-namiotowe-dolnoslaskie/. Natomiast przestronność, jaka została uzyskana dzięki nieobecności słupów czy filarów wewnątrz hali daje możliwość efektywnego zagospodarowania powierzchni magazynowej. Użytkownik może według swoich potrzeb wyznaczyć miejsce do składowania towarów a także wytyczyć drogi do ruchu wózków widłowych. Modułowość konstrukcji pozwala na łączenie hal magazynowych w dowolne konfiguracje, mogą powstać także modele piętrowe i następne segmenty. Jeżeli hala wymaga docieplenia, producent może zastosować poszycie ścian bocznych z blachy trapezowej, natomiast podsufitka będzie przeciwskropleniowa, co skutecznie zapobiegnie nadmiernemu gromadzeniu się wilgoci. Dopasowanie projektu konstrukcji do wymagań klienta wiąże się także z dowolnym wyborem koloru plandeki oraz nadruku, który może zawierać na przykład logo firmy. Bramy znajdujące się w hali namiotowej magazynowej mogą mieć różną formę: brama rolowana, przesuwana lub skrzydłowa. Można również zdecydować się na bramę z napędem elektrycznym. Natomiast podłoga może zostać ułożona z ekonomicznej płyty OSB lub z tworzyw sztucznych, istnieje również możliwość pokrycia wykładziną.