Dlaczego warto zdecydować się na garnitury na miarę?

11 lutego 2019 by Brak komentarzy

Istnieje powiedzenie, że każdy mężczyzna dobrze wygląda w garniturze. Stwierdzenie to jest w dużej mierze prawdziwe, dodałbym jednak że zależy w jakim garniturze. To bardzo specyficzna część męskiej garderoby. Wielu mężczyzn, którzy na co dzień nie chodzą do pracy, szkoły, na spotkania w garniturach mają w garderobie tylko jeden garnitur. Warto zadbać by był on wysokiej jakości.

Trzeba sobie jasno powiedzieć, przeciętne garnitury zakupione w sieciowym sklepie         są… przeciętne. W dobie rosnącego zapotrzebowania indywidualnością coraz większą popularnością cieszą się garnitury na miarę. Już dawno przestały one być już symbolem luksusu, na który mogli pozwolić sobie tylko mężczyźni z wyższych sfer. Kiedyś personalizowane garnitury zamawiali jedynie biznesmeni, menedżerowie czy też celebryci. Obecnie dostęp do garniturów na miarę ma każdy, warto więc zadbać by mieć w szafie przynajmniej jeden taki garnitur. Idealnie skrojona marynarka i świetnie dopasowane spodnie prezentuje właściciela jako osobę elegancką, która wie, co znaczy dobrze wyglądać.

Dla kogo garnitur na miarę?

Zakres klientów korzystających z usługi szycia garnituru na miarę jest bardzo szeroki. Pierwszym rodzajem mężczyzn korzystających z tej usługi są Ci, którzy w sklepach sieciowych nie mogą znaleźć żadnego pasującego na nich garnituru. Wynikać to może z wielu przyczyn. Podstawowym jest specyficzna budowa ciała, standardowe garnitury szyte są na standardowych mężczyzn. W przypadku, gdy mamy szerokie barki, rozbudowane mięśnie ud czy też więcej centymetrów w pasie możemy mieć problemy ze znalezieniem właściwego modelu. Nawet po licznych przeróbkach krawieckich w salonie, taki garnitur dalej się marszczy, rękawy wyglądają na za szerokie lub za krótkie, a nogawki od spodni nie są tak slim jak powinny. Dla takich mężczyzn pozostaje tylko uszycie garnituru na miarę według indywidualnych potrzeb i wymagań, efekt może być oszałamiający.

Druga grupa to mężczyźni, którzy lubią luksusu. Mało tego, że go lubią to jeszcze mogą sobie na niego pozwolić. Nie trudno zgadnąć, że do tej grupy należą przede wszystkim ludzie bogaci i wysoko usytuowani. Często są to biznesmeni, menedżerowie korporacyjni wyższego szczebla oraz ludzie znani z ekranów telewizyjnych. Doceniają oni nie tylko indywidualny charakter garnitury, ale przede wszystkim jakość materiałów i jakość wykonania projektu. W odróżnieniu od pierwszej grupy, częściej wybierają oni znanych projektantów niż mniejsze zakłady krawieckie. Zdecydowanie stawiając na jakość wykonania.

Ile kosztuje garnitur szyty na miarę?

Polski biznes garniturów szytych na miarę można uznać za rynek szybko się rozwijających. Istnieje już na nim kilkadziesiąt firm oferujących swoim klientom garnitury na miarę, są to zarówno niewielkie zakłady krawieckie, znani projektanci jak duże podmioty znane z masowej produkcji garniturów. Przeglądając strony internetowe można znaleźć różne oferty garniturów od krawca. Rozbieżności cenowe są bardzo duże i zależą od kilku czynników. Najważniejszym z nim jest rodzaj tkanin na którą się zdecydujemy. Kolejnymi są między innymi renoma salonu, czas oczekiwania czy też specyfika projektu. Ceny za garnitur na miarę zaczynają się od 2 tysięcy złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy za garnitur. Decydując się na zakup garnituru we Włoszech czy też Francji musimy się liczyć z wydatkiem na poziomie około 2-3 tysięcy euro.

 

 

 

Jak wygląda proces szycia garnituru na miarę?

Podczas pierwszego spotkania z krawcem powinna zapaść decyzja czy decydujemy się na uszycie garnituru metodą bespoke czy made to measure. To dwie najpopularniejsze metody szycia garniturów na miarę. Metoda beskope polega na szyciu garnituru od zera, natomiast made to measure to tworzenie stroju z szablonów. Decydując się na uszycie ubrania od początku do końca pod wymiar, należu przede wszystkim uzbroić się w dużą dozę cierpliwości.

Początkowo krawiec zbiera wszystkie miary od klienta. W metodzie beskope dany krawiec uczestniczy w projekcie szycia od początku do końca. Wymaga to wielu spotkań na przymiarki i zebranie dodatkowych miar. Bez wątpienia jest bardziej angażująca technika niż MTM. Otrzymujemy jednak w zamian garnitur idealnie dopasowany do sylwetki i charakteru. Jest to jednak bardzo pracochłonny proces. Jeżeli garnitur szyty jest z myślą o konkretnym wydarzeniu, pierwsze spotkanie z krawcem należy umówić nawet pół roku wcześniej. Samo powstanie marynarki to blisko 80. godzin ręcznej pracy. Okres oczekiwania na finalny produkt wynosi średnio od 3 do 5 miesięcy.

Dlaczego warto zamówić garnitur szyty specjalnie dla Ciebie?

Dobrze skrojony garnitur podkreśla charakter i unikalny styl właściciela. Bez względu na to, czy korzystasz na co dzień z garnituru pracując na menedżerskim stanowisku czy też potrzebujesz garnituru na wesele czy ślub powinieneś skorzystać z opcji uszycia go na miarę. To gwarancja idealnego dopasowania, które dodaje szyk i elegancja a przy tym dodaje właścicielowi dużo pewności siebie.