Kiedy przydaje się szkło hartowane na telefon i jak je wybrać?

30 października 2019 by Brak komentarzy

    Każdego z nas cieszy moment, kiedy możemy pozwolić sobie na zakup nowego smartfona. Jednak musimy pamiętać o tym, iż współczesne telefony nie są już tak wytrzymałe, jak kiedyś, a ich ceny kategorycznie wzrosły. Jeśli zależy nam na tym, aby zakupiony sprzęt był z nami przez parę najbliższych lat, powinniśmy o niego odpowiednio dbać, a przede wszystkim zabezpieczyć go we właściwy sposób. Do ochrony naszego nowego sprzętu posłuży nam między innymi szkło hartowane na telefon.

 

Czym jest tak właściwie szkło hartowane na telefon?

 

    Szkło hartowane na telefon to bardzo znany sposób zabezpieczenia ekranu w smartfonie. Jego zadaniem jest ochrona wyświetlacza przed zarysowaniami oraz wszelakimi pęknięciami. Przeważnie na rynku dostępne jest szkło hartowane 9h, czyli w dziewiątej twardości w skali Mohsa. Materiał ten można zarysować tylko i wyłącznie ostrzem diamentowym. Jeśli więc na telefon założymy szkło hartowane w tej skali, mamy gwarancję, iż nawet bardzo ostre przedmioty nie są w stanie go w żaden sposób uszkodzić. Możemy więc bez obaw wkładać telefon do kieszeni czy torebki wraz z innymi przedmiotami.

 

Praktyczne zastosowanie szkieł ochronnych

 

szkło ochronne na telefon

     Warto dbać o wyświetlacz swojego telefonu, gdyż to właśnie dzięki niemu możemy wykonywać na nim wiele czynności. Jednakże wystarczy chwila nieuwagi, aby na ekranie telefonu powstały nieestetyczne zarysowania. Dojść może do nich w każdym miejscu i w każdej chwili. W jakich sytuacjach zwłaszcza znajdzie swoje zastosowanie hartowane szkło na telefon?

  • Wybranie się na plażę. Na telefonie może powstać wiele rys, nawet jeśli nie leży on bezpośrednio na piasku. Nawet jeśli niewielkie ilości piasku znajdą się w torebce czy plecaku, może dojść do porysowania ekranu.
  • Noszenie smartfona w kieszeni. W kieszeniach często nosimy także klucze czy monety, takie przedmioty mogą naruszyć wyświetlacz.
  • Korzystanie z funkcji automatycznego odrzucania połączeń. Kiedy jesteśmy zmuszeni położyć telefon ekranem do dołu, jest to niezwykle ryzykowna czynność. Na wyświetlaczu może dojść do zarysowań, nawet jeśli przesuniemy telefon po gładkiej powierzchni.
  • Przypadkowy upadek telefonu. Upadek smartfona często wiąże się z poważnymi konsekwencjami, możemy jednak zmniejszyć niebezpieczeństwo wynikające z upadku telefonu, poprzez zabezpieczenie go szkłem hartowanym na telefon.
  • Korzystanie z telefonu przez dzieci. Małe dzieci potrafią zniszczyć właściwie wszystko. Warto więc skorzystać ze szkła hartowanego na telefon, aby zabezpieczyć nasz smartfon przed ich niszczycielską siłą.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie szkła ochronnego na telefon?

 

    Właściwy wybór szkła hartowanego na telefon zapewni mu przede wszystkim nienaganny wygląd oraz długą żywotność. Na rynku znajdziemy różne zabezpieczenia wyświetlacza z odmiennymi parametrami. W trakcie zakupu należy przede wszystkim wziąć pod uwagę: dopasowanie szkła ochronnego do wyświetlacza oraz twardość zabezpieczenia ekranu, która wyrażona jest poprzez współczynnik H. Im wyższa wartość, tym mamy pewność, iż nasz telefon jest jak najlepiej zabezpieczony. Twardość szkła oznacza odporność na zarysowania, jednakże szkło hartowane na telefon wraz z biegiem czasu ulegnie czynnikom zewnętrznym, jednakże zachowa swoją najważniejszą funkcję. Kiedy szkło hartowane na telefon będzie już bardzo zniszczone, wówczas wymienimy go na nowe, nie będzie jednak konieczne kupowanie nowego wyświetlacza, co wiązałoby się z dużymi kosztami. Jeśli chcemy zakupić szkło ochronne, warto dowiedzieć się, czy pokrywa go powłoka oleofobowa. Powłoka ta to cienka warstwa substancji, której zadaniem jest zapewnienie lepszego poślizgu palca po powierzchni telefonu. Zapobiega również przywieraniu na jego powierzchnię kurzu czy tłuszczu.

 

W jaki sposób zamontować właściwie szkło hartowane na telefon?

 

    To właśnie od montażu szkła zależeć będzie czy spełni ono swoją funkcję. Montaż szkła hartowanego na telefon jest bardzo prosty. Szkło musi przede wszystkim idealnie pasować do telefonu. Przed przystąpieniem do montażu, sprzęt należy dokładnie wyczyścić i wypolerować. Po czym należy zdjąć folię zabezpieczającą. Następnie trzymamy szkło na krawędziach otwartej dłoni i przyklejamy go do powierzchni ekranu. Odległość pomiędzy wszystkimi krawędziami powinna być taka sama. Na samym końcu delikatnie dociskamy szkło. Nie powinno być pod nim widocznych pęcherzyków powietrza.

 

Ile zapłacimy za szkło hartowane na telefon?

 

    W sklepach znajdziemy szkło hartowane za parę lub paręnaście złotych. Wszystko zależy od jego jakości. Jeśli obawiamy się o nasz smartfon i często zdarzają mu się jakieś upadki, wówczas warto zdecydować się na jak najlepszą ochronę. Jeśli chcemy jak najlepiej zabezpieczyć telefon, wówczas w pierwszej kolejności musimy kupić na niego etui, a potem dobrać odpowiednie szkło hartowane.

 

Gdzie zakupimy szkło hartowane?

 

    Szkło hartowane na telefon można kupić między innymi przez internet. Znajdziemy tam naprawdę tanią i dobrą ochronę na nasz telefon. Innym miejscem zakupu szkła są salony z telefonami. Ważne jest nie tylko zakupienie wysokiej jakości szkła hartowanego na telefon, ale także właściwy montaż. 

ZOBACZ WIĘCEJ: