Wakacje na Sardynii – wymarzone wakacje na wyspie!

7 lutego 2019 by Brak komentarzy

Nie masz pomysłu na wakacje? Chcesz spędzić je w ciepłym kraju, nad wodą opalając się i podziwiając piękne widoki, stworzone przez matkę naturę. A może jednak wolisz spędzić je w aquaparku, zjeżdżając na zjeżdżalni? Nie? Jesteś miłośnikiem historii i chcesz zwiedzić jak najwięcej zabytków i zobaczyć dzieła człowieka? Czy chciałeś się wybrać kiedyś na wakacje na Sardynii? Jest to wyspa należąca do Włoch, leżąca na Morzu Śródziemnym. Używanymi tam językami są przede wszystkim włoski i sardyński, jednak można bez problemu dogadać się tam po angielsku. Wielu z nas kojarzy ją jako miejsce gdzie mieszkają bogaci włosi w luksusowych domach. To prawda, jednak mimo tego wakacje na niej wcale nie są drogie, za to wspomnienia są niesamowite. Wszystko zależy od tego co preferujemy, a atrakcji mamy tam wiele, więc myślę że dla każdego coś się znajdzie. Nawet jeżeli nie przepadasz za oglądaniem natury, mam pewność że widoki które tam zobaczysz sprawią że wcale nie będziesz tego żałować. W końcu nie wszędzie możemy zobaczyć tak piękne skaliste plaże, a wakacje na Sardynii nam to umożliwią!

Zaczynając od matki natury, warto na pierwszy ogień zobaczyć Park Narodowy zatoki Orosei i gór Gennergentu. Jest to miejsce dla osób które od plaży wolą góry. Mogą pozwiedzać wyspę tamtejszymi szlakami dzikimi szlakami, małe tradycyjne wioski które są w tamtych okolicach, oraz najpiękniejszy widok skalistego wybrzeża, czyli miejsce gdzie góry i morze spotykają się w jednym miejscu. Miejscem w tym parku które każdy powinien koniecznie odwiedzić jest ścisłe wybrzeże między Artbax i Drogali gdzie znajduje się grota w której spotkać można słonie morskie! Nie jest to jedyna grota znajdująca się tam, jest ich kilka. Naprawdę są warte uwagi każdego. To jest tak niesamowite co przyroda potrafi stworzyć, dlatego właśnie warto udać się na wakacje na Sardynii.

Dla osób których jednak wycieczka po górach nie przekonuje, i sami bardziej zainteresowani są historią powinni zobaczyć Barumini. Jest to bardzo ciekawe miasteczko która ma głębokie korzenie historyczne bo sięgające aż 2000 lat p.n.e! Jest to miejsce które skrywa sobie wiele tajemnic dotyczących pierwszych ludzi którzy ją zamieszkiwali. Znajduje się tam również kompleks Su Nuraxi, jedyne miejsce na wyspie wpisane na listę UNESCO. Jest to najsłynniejszy na Sardyni Nurag, i jest on śladem po pierwotnej cywilizacji wyspy. Jest to miejsce którego nie da się nie zwiedzać bez przewodnika. Oczywiście nie wszystko w nim zostało jeszcze odkryte co wzbudza nutkę tajemniczości i sprawia że wycieczka ta zapadnie nam w pamięci na długo. Sam fakt tego że po zwiedzaniu będziemy myśleć o tym co tam jeszcze może się skrywać. Wakacje na Sardynii pozwalają nam przejść się po antycznej historii.

Czytaj także:

Jeżeli jednak nie lubimy zwiedzać, wolimy opalać się na słońcu lub kąpać się w wodzie, mamy kilka możliwości. Po pierwsze niesamowite plaże z których widać piękną turkusową wodę, na których pełno jest plażowych klubów gdzie można się dobrze zabawić, zwłaszcza wieczorami! Jest wiele plaż tam, i każda z nich cechuje się innymi aspektami. Zdecydowanie warto zobaczyć plażę Cala di Luna, Maria Pia, Villasimius, lub wiele innych które się tam znajdują. Każda z nich jest po prostu przepiękna, niesie za sobą widoki, które na pewno na długo zapadną nam w pamięci. Jeżeli jednak chcemy możemy udać się tam do jednego z najsłynniejszych aquaparków, czyli Aquafantasy. Na pewno każdy z nas kiedyś widział zdjęcia niesamowitych zjeżdżali tam się znajdujących w internecie! Jest to miejsce gdzie można wesoło spędzić czas z rodziną, a szczególna atrakcja dla naszych pociech, które raczej za długim zwiedzaniem nie przepadają.

Jeżeli jednak lubimy spędzać czas w mieście to, kiedy wybierzemy się na wakacje na Sardynii, obowiązkowo powinniśmy zobaczyć stolicę, czyli Cagliari. Mimo tego że znajduje się na wyspie i tak jest dość duże. Znajduje się ono w bardzo atrakcyjnym położeniu, bo aż w pobliżu trzech pięknych plaż, które o dziwo nie są wcale oblegane przez turystów. Oczywiście miasto posiada głębokie korzenie historyczne, oraz wiele zabytkowych budowli które warto tam zwiedzić.

Sardynia nie należy do najbardziej obleganych miejsc przez turystów, głównie przez to że kojarzy się na zbyt luksusową i nieosiągalną. Jednak nie jest to prawdą. Jest niesamowitym miejscem który łączy w sobie wiele aspektów, co sprawia że miejsce na wakacje może być idealnym dla każdego. Można tam znaleźć dosłownie wszystko, od plaży, pięknych historycznych miejsc, ciekawych grot po góry, czyli całkiem sporo jak na wyspę. To tego można spotkać tam tropikalną roślinność, np. kaktusy czy palmy, które u nas niestety nie rosną. Przez wszystko to co można tam zobaczyć Sardynia jest naprawdę ciekawym i atrakcyjnym miejscem na wakacje, a największym plusem jest to że nie jest przepełniona turystami, więc wybierając się tam, szykujemy się na wakacje na których naprawdę możemy odpocząć. Oczywiście nie licząc zwiedzania, jednak wiadomo, jeżeli będziemy cieszyć się widokami, nie odczujemy tego zmęczenia tak mocno. Wakacje na Sardynii stanowią idealne miejsce do wypoczynku, nie tylko fizycznego, jak i psychicznego. Miejsce to jest jak z bajki, więc na pewno zostanie nam w pamięci na długo.