Jaki jest koszt implantów całej szczęki?

24 lutego 2021 by Brak komentarzy

Utrata zębów w szczęce jest bardzo poważnym problemem. Jednak nie jest to już taki problem jak kiedyś. Musimy przyznać, że nowoczesne metody stomatologiczne robią olbrzymie wrażenie. Jedną z możliwości są implanty zębowe na całej szczęce. Kiedyś było to nie do pomyślenia. Cena takowego rozwiązania, jak się okazuje, wcale nie jest taka wysoka, jak wydawać się mogło wielu osobom. Nie warto zatem wierzyć ludziom, a zapoznać się z poniższym artykułem.

Jaki jest koszt implantów całej szczęki?Implanty całej szczęki

Zanim będziemy mogli się zdecydować na implanty, to powinniśmy poddać się konsultacji. Stomatolog na bazie przeprowadzonych badań stwierdza czy jesteśmy w stanie poddać się takiej metodzie uzupełnienia uzębienia. Dopiero po diagnostyce pozytywnej można przejść do leczenia właściwego. Czy zabiegu trzeba się obawiać? W żadnym wypadku. Zabieg sam w sobie jest całkowicie bezbolesny. Za wszystko bowiem odpowiada znieczulenie komputerowe. Musimy tutaj zaznaczyć, że znieczulenie komputerowe to także nowość na polskim rynku stomatologicznym. Implant szczęki się staje tutaj absolutną podstawą, która natychmiast niemal zostać może obciążona przed tymczasową protetyczną odbudowę. Oznacza to nic innego jak to, że od razu po wyjściu z kliniki możemy się cieszyć naturalnie oraz pięknie wyglądającym uśmiechem. Kiedy implanty szczęki się zagoją, to można przytwierdzić stają protetyczną rekonstrukcję. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie mogą sobie pozwolić czy też nie chcą poruszać się bez pełnego uzębienia przez dłuższy okres.

Cena implantów całościowej szczęki może się nieco różnić zależnie od wybranej metody. Dlatego też nic na przeszkodzie nie stoi, aby się zdecydować na sposób standardowy odbudowy zębów. W takiej właśnie sytuacji w pierwszej chwili wszczepia się same implanty szczęki. Warto dodać, że tenże proces jest bardzo skuteczny. Powodzeniem się kończy niemal sto procent zabiegów. Następnym krokiem jest wykonanie skanu naszej jamy ustnej, który jest przesyłany bezpośrednio do protetycznej pracowni, gdzie technicy doświadczeni przygotowują rekonstrukcje protetyczne odpowiednie. Wydaje się to rozwiązanie możliwie najlepsze. Z całym tym procesem jesteśmy zapoznawani już na bazie pierwszej konsultacji.

Koszt implantów całej szczęki

Przejdźmy do konkretów, a więc do kosztów implantów całej szczęki. Koszt implantów wszelkich zębów zaczynają się od kwoty około 3000 złotych. Jak się można spodziewać, cena implantów całej szczęki się różni zależnie od poziomu samego skomplikowania leczenia. Musimy pamiętać, że w co po niektórych przypadkach, ze względu na warunki kostne specyficzne, konieczne jest także zastosowanie systemów specjalnych implantologicznych. Jest to już kwestia indywidualna. Musimy jednak mieć świadomość, że cena jak najbardziej może wzrosnąć. Przy takiej inwestycji musimy to mieć na uwadze. Jednak wzrost ceny nie jest zbyt okazały. Nie warto się niepotrzebnie dodatkowym kosztem zadręczać, ponieważ nie mamy gwarancji, że będzie to dotyczyło nas. Wiemy, że bardzo często pacjenci mieszą się w kwocie, która jest podana już na samej diagnostyce.

Kiedy poznamy ostateczny koszt implantów?

Leczenie stomatologiczne w przypadku samego bezzębia to proces złożony. Musimy mieć to na względzie. Dlatego też na początku specjalista po przeprowadzeniu diagnostyki kompleksowej przygotuje plan pełny leczenia. Wówczas także otrzymamy kosztorys, z którego się dowiemy, ile kosztuje tak naprawdę koszt implantów szczęki. Dzięki temu poczujemy się komfortowo, ponieważ będziemy mieć świadomość od samego początku, jak przebiegać będzie całościowa terapia. Cieszy nas to, ponieważ nie będziemy mieli żadnej „niespodzianki”, której uda się uszczuplić nasz domowy budżet. Musimy przyznać, że nie lubimy takich niemiłych niespodzianek.

Zatem nie ma co zwlekać. Jeśli braki zębowe nie pozwalają Ci spać spokojnie, to największa pora, aby móc odmienić swoje życie. Nie zwlekajmy. Wystarczy, że umówimy się na pierwszą wizytę. Po naszej stronie jest jednak wybór profesjonalnego gabinetu, który może się pochwalić sporym doświadczeniem. Można poszukać kliniki z polecenia (zwykle jest to dobry ruch). Nie każdy jednak ma w swojej rodzinie czy też wśród swoich znajomych osoby posiadające implanty. W takim wypadku można skorzystać z zasobów Internetu. Po pierwsze zapoznajmy się z opiniami o danym gabinecie, a po drugie prześledźmy co nieco o lekarzach tam pracujących. Opinie znajdziemy zarówno w wyszukiwarce internetowej, jak i także w mediach społecznościowy. Podczas nawet małego researchu możemy dowiedzieć się naprawdę sporo. Wiemy doskonale, że im więcej pozytywnych opinii, tym bardziej jesteśmy do danego miejsca przekonani. Nie zaszkodzi także udać się do danej kliniki, aby zobaczyć jak to wszystko wygląda. Kwestie higieny oraz posiadanego sprzętu to także ważne sprawy, których nie wolno nam pomijać. Wybierzmy zatem klinikę i umówmy się na wizytę. Dzięki temu będziemy już o krok od pięknego i okazałego uśmiechu. Marzenia się spełniają.