Modne pufy do salonu

9 września 2019 by Brak komentarzy

Funkcjonalność pomieszczeń w domu czy mieszkaniu jest priorytetem podczas urządzania wnętrz. Kolejnym ważnym czynnikiem jest wygoda oraz estetyka, a także spójność elementów dekoracyjnych  z całością np. świeczniki. Dobrej jakości, wygodna kanapa jest punktem głównym w salonie. Dobrane kolorystycznie modne pufy powinny współgrać z charakterem kanapy, narzutami lub poduszkami.

Pufy do salonu mogą różnić się wielkością oraz materiałem z jakiego są wykonane. W chwili obecnej na topie są pufy o okrągłym kształcie lub fantazyjnie wygiętych nóżkach. Modne pufy mogą być pokryte wzorzystym materiałem lub tkaniną imitującą futro. Decydując się na pufy do salonu z długim, puszystym włosem należy wziąć pod uwagę łatwość czyszczenia takiego mebla. Jeśli w domu mamy małe dzieci, trudne w utrzymaniu czystości modne pufy lepiej zastąpić prostszymi, utrzymanymi w ciemniejszych barwach. Guma do żucia, czy lepki cukierek są trudne do usunięcia z takiej tkaniny.

 

Polecamy :

 

Jeszcze kilkanaście lat temu pufy do salonu posiadały skrzynię, dzięki której wewnątrz mebla można było przetrzymywać drobiazgi. Obecnie pufy do salonu coraz rzadziej posiadają funkcję skrzyni.

modne pufy do salonu

Modne pufy możemy umieścić nie tylko w salonie https://www.versanis.pl/blog, ale także w przedpokoju, pokoju dziecięcym lub w sypialni. Taki mebel w przedpokoju może służyć do siadania podczas, gdy zakładamy buty, tym bardziej jeśli nie mamy zaaranżowanego przedpokoju i brakuje w nim mebli stworzonych specjalnie pod tym kątem.

Pufy do salonu, czy też innego pomieszczenia możemy wykonać po części sami. Czasami wystarczy dobra jakościowo tkanina oraz niezbędny sprzęt i odrobina wiedzy na temat renowacji, by stworzyć oryginalny piękny mebel. Inspiracji możemy szukać w internecie lub w pismach o tematyce dekorowania wnętrz, wówczas modne pufy staną się prawdziwą ozdobą naszego mieszkania.

Pufy mogą służyć jako podnóżek, siedzisko dla dzieci lub pełnić jedynie funkcję dekoracyjną. Zanim wybierzemy dla siebie odpowiedni model zastanówmy się do czego ma nam on służyć oraz czy będzie współgrał z charakterem całego wnętrza.