Korzyści z korzystania z usług firmy sprzątającej

25 października 2019 by Brak komentarzy

Czysta powierzchnia biurowa jest kluczem do udanej i wygodnej pracy personelu każdej firmy. Wygląd biura określa wizerunek przedsiębiorstwa i jest wizytówką dla klientów. Usługi, jakie proponuje firma sprzątająca pomogą utrzymać biuro w idealnym porządku i stworzyć warunki do zdrowej atmosfery pracy. Wszystkie czynności są wykonywane przez specjalistów firmy przy użyciu profesjonalnego sprzętu oraz bezpiecznych detergentów i materiałów eksploatacyjnych. Warto podkreślić, że profesjonalne sprzątanie nie jest kolejną pozycją wydatków w budżecie rodziny lub firmy, ale możliwością oszczędzania pieniędzy, aby zapewnić absolutny porządek we własnym biurze lub mieszkaniu.

Usługi firmy sprzątającej pomogą obniżyć koszty

Regularne sprzątanie znacznie wydłuży żywotność wykładzin podłogowych, a także ochroni ściany i podłogi przed zużyciem i obciążeniami mechanicznymi (piasek, zanieczyszczenia). Właściwa pielęgnacja wszystkich powierzchni w pomieszczeniu stanie się rodzajem konserwacji zapobiegawczej. Profesjonalne sprzątanie zapewnia znaczne oszczędności na wynagrodzeniach etatowych sprzątaczy, podatkach i płatnościach socjalnych. Ponadto, sprzątanie wykonywane przez profesjonalistów ochroni apartamenty, domki i biura przed bakteriami, kurzem, brudem. Firma sprzątająca pomaga swoim klientom cieszyć się dobrym zdrowiem. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnej chemii która nie powoduje alergii.

Sprzątanie biur: kompleks usług

Sprzątanie biur obejmuje szeroki zakres różnych usług, od codziennego sprzątania po specjalistyczne prace. Miasta dają wielkie możliwości dla rozwijającego się biznesu, dlatego istnieje ogromna liczba budynków biurowych. Ważne jest, aby utrzymywać je w czystości, ponieważ biuro to nie tylko miejsce pracy, ale także twarz firmy, wskaźnik jej wizerunku i szacunku dla pracowników i klientów. Brak czystości w miejscu pracy i przestrzeni biurowej powoduje spadek wydajności zespołu, a nawet może wpływać na stan zdrowia pracowników. Regularne sprzątanie biur pomoże uniknąć tych problemów.

   To nie tylko zewnętrzna czystość. W pomieszczeniach gromadzi się dużo niewidzialnego pyłu, który jest silnym alergenem, powodując dyskomfort u astmatyków, a nawet u zdrowych osób. Standardowe czyszczenia nie może wyeliminować tych czynników, dlatego firma sprzątająca wykonuje specjalistyczne sprzątanie. Za pomocą specjalnego sprzętu i różnych detergentów zanieczyszczenia są również usuwane w trudno dostępnych miejscach. Powietrze w pomieszczeniu jest oczyszczane z kurzu, mikrocząstek plastiku, zapachów, w tym z działającego sprzętu biurowego.

Profesjonalne sprzątanie biur

Firma sprzątająca wykonuje szeroki zakres usług:

 • Czyszczenie na mokro powierzchni roboczych, w tym stołów, szafek, półek, stolików kawowych i parapetów.
 • Suche i mokre czyszczenie podłogi.
 • Czyszczenie koszy na śmieci i wyniesienie śmieci.
 • Mycie drzwi, mebli.
 • Czyszczenie przełączników i akcesoriów z kurzu.
 • Usuwanie plam z podłóg i ścian.

Na życzenie klienta na sprzątanie biur mogą składać się również takie usługi, jak czyszczenie na sucho mebli tapicerowanych oraz dywanów, mycie okien oraz wiele innych prac. Takie czyszczenie można przeprowadzać zarówno regularnie (codziennie), jak i raz na jakiś czas.

Korzyści z korzystania z usług firmy sprzątającej

Firma sprzątająca pomoże w wydajnym czyszczeniu biur. Oferuje klientom szeroki wybór usług sprzątania:

 • Regularne czyszczenie na bieżąco. Pracownicy pracują cicho, istnieje możliwość dopasowania godzin pracy do potrzeb klienta.
 • Praca firmy sprzątającej odbywa się na podstawie umowy, płatność po ocenie jakości.
 • Sprzątanie odbywa się za pomocą nieszkodliwych detergentów. Certyfikowana chemia radzi sobie z każdym brudem, dezynfekuje powierzchnie i nie ma negatywnego wpływu na zdrowie ludzi.
 • Korzystając z usług firmy sprzątającej nie trzeba tracić czasu na poszukiwanie niezawodnego i odpowiedzialnego personelu, dbać o zakup materiałów eksploatacyjnych i sprzętu.
 • W zależności od potrzeb można wybrać konkretny rodzaj sprzątania:

Codzienne sprzątanie

Miejsce publiczne takie jak biuro wymaga codziennego sprzątania. Jest to przede wszystkim mycie podłóg specjalnymi narzędziami, czyszczenie klamek drzwi lub innych zanieczyszczonych powierzchni. W razie potrzeby czyszczenie schodów, klatek, części wspólnych. Zdarza się, że po imprezach firmowych lub w różnych sytuacjach awaryjnych konieczne jest pilne sprzątanie biura.

Poranne sprzątanie

Poranne sprzątanie odbywa się we wczesnych godzinach, na długo przed rozpoczęciem dnia roboczego. Ten czas jest optymalny do codziennego sprzątania biur. Zwłaszcza, jeśli aktywność w nich nie trwa do późna. W tym czasie zwykle przeprowadza się codzienne czyszczenie, a w razie potrzeby inne rodzaje prac.

Sprzątanie wieczorem i w nocy

Wieczorem i w nocy również wykonywane są wszystkie rodzaje sprzątania. Ten czas jest idealny, jeśli jest dużo pracy do wykonania, a biuro powinno być czyste do rana. Podczas nocnego sprzątania obowiązuje tylko jedno ograniczenie, praca związana z dużym hałasem w pobliżu mieszkania.