Warsztat samochodowy – profesjonalna mechanika pojazdowa

29 października 2019 by Brak komentarzy

Kierowcy pojazdów mechanicznych dzielą się na tych, którzy serwisują swoje pojazdy w autoryzowanych stacjach obsługowych, oraz na takich, którzy drobnych napraw dokonują samodzielnie, natomiast bardziej zaawansowane czynności naprawcze zlecają zaprzyjaźnionemu mechanikowi. O wyborze firmy oferującej usługi w zakresie mechaniki pojazdowej najczęściej decyduje m.in. cenowy zakres realizowanych napraw, czas naprawy pojazdu oraz opinie klientów https://readyauto.pl/oferta/zawieszenie-szczecin/. Warsztat samochodowy ukierunkowany na nawiązanie stałej współpracy ze swoimi klientami realizuje usługi w krótkim czasie z najwyższą jakością, dbając o zadowolenie klienta. Ponadto firmy mechaniczne często oferują promocyjne ceny dla stałych klientów, którzy zlecają kompleksową naprawę swojego pojazdu.

Autoryzowany serwis pojazdów czy warsztat samochodowy?

Właściciele aut kierujący się czynnikiem ekonomicznym często wybierają usługi nieautoryzowanych warsztatów samochodowych https://www.cemot.pl/oferta/mechanika-i-diagnostyka/ lub zaprzyjaźnionych mechaników. Istotnym czynnikiem w dokonywanej naprawie auta jest, aby jakość usługi wykonana była na najwyższym poziomie. Kompleksowa naprawa usterki z zastosowaniem oryginalnych podzespołów wpłynie na wysoką jakość naprawy i niezawodność pojazdu w codziennej eksploatacji. Wybór użytkownika pojazdu pomiędzy autoryzowanym dealerem samochodowym a warsztatem samochodowym zależy m.in. od:

  • jakości świadczonych usług,
  • wysokości cen przeprowadzanych napraw,
  • udzielanej gwarancji na wykonane remonty,
  • czasu realizacji zlecenia naprawy pojazdu.
  • oferowane promocje i rabaty.

Nieautoryzowany warsztat samochodowy cieszy się w branży motoryzacyjnej, dużym zainteresowaniem zarówno indywidualnych klientów, jak i kontrahentów biznesowych, z którymi warsztaty zawierają kontrakty na długookresową realizację czynności obsługowych całej floty pojazdów firmy. Konkurencyjne ceny usług warsztatu samochodowego poparte solidnym wykonaniem napraw, wpływają na pozyskanie zaufania klientów. Autoryzowany dealer samochodowy posiada bogate zaplecze serwisowe, t.j. specjalistyczny warsztat samochodowy wyposażony w nowoczesne urządzenia diagnostyczne i naprawcze oraz wykwalifikowany personel techniczny https://readyauto.pl/oferta/stacja-diagnostyczna-szczecin/. Ponadto posiada dostęp do oryginalnych podzespołów i części naprawczych do na naprawianych samochodów.

Z usług autoryzowanych serwisów najczęściej korzystają kierowcy, którym zależy na udokumentowanej historii serwisowej auta, wpływającej na łatwiejsze późniejsze zbycie pojazdu. Wyższa cena za roboczogodzinę oraz usługi serwisu samochodowego wynika z jego polityki biznesowej. Warsztat samochodowy autoryzowanego dealera wykonuje wszelkie naprawy z wykorzystaniem oryginalnych części, gwarantujących trwałość eksploatacyjną wpływającą na długotrwałe i bezawaryjne ich użytkowanie.

Czym charakteryzuje się profesjonalny warsztat samochodowy?

Warsztat samochodowy https://www.cemot.pl/oferta/mechanik-samochodowy-mierzyn/ dysponuje profesjonalną bazą logistyczną, sprzętem naprawczym oraz obsługą techniczną wykwalifikowaną w zakresie naprawy pojazdów mechanicznych. Zakłady mechaniczne dbają o czas klienta, dlatego oferują wykonanie naprawy w możliwie najkrótszym czasie. Najczęściej klient odbiera auto po naprawie jeszcze tego samego dnia. W przypadku bardziej skomplikowanych napraw czas usługi nie powinien przekroczyć 2 dni. Zaletą nieautoryzowanych zakładów mechanicznych jest oferowanie klientowi naprawy pojazdu z zastosowaniem części po cenach hurtowych. Wynika to z faktu, że firma usługowa posiada podpisaną umowę z hurtownią części motoryzacyjnych, od której nabywa części oryginalne i zamienne w niższych cenach. Wpływa to na obniżenie całkowitego kosztu naprawy auta. Warsztat samochodowy oferuje również naprawy pojazdów z zastosowaniem części zamiennych dostarczonych przez klienta. W takim przypadku gwarancja udzielana jest wyłącznie na prawidłowość przeprowadzonego montażu podzespołów.

Czy warto korzystać z usług zaprzyjaźnionego mechanika?

Wielu kierowców naprawia swoje pojazdy wyłącznie u sprawdzonych mechaników, z tzw. polecenia. Wynika to przede wszystkim z braku wiedzy na temat jakości wykonywanych usług przez konkurencyjne firmy, świadczące usługi mechaniki pojazdowej. Kierowca, będąc stałym klientem mechanika, może liczyć na szybsze przyjęcie zlecenia przez warsztat samochodowy oraz krótszy czas realizacji naprawy. Dodatkowym atutem jest możliwość uzyskania rabatu w ramach stałej współpracy, na co rzadziej mogą liczyć nowi klienci. Istotne jest zaufanie do mechanika, które wpływa na dobre relacje w ramach realizowanej współpracy.

Usługi warsztatu samochodowego

Warsztat samochodowy oferuje realizację czynności obsługowych, bieżących napraw oraz kompleksową naprawę pojazdów mechanicznych. Zakres usług zakładów mechanicznych zazwyczaj nie odbiega od usług autoryzowanych serwisów samochodowych. Zaletą warsztatów samochodowych jest możliwość przeprowadzenia szybkiej naprawy nagłej usterki w pojeździe klienta poza kolejnością. W przypadku autoryzowanych serwisów kierowca nie uzyska możliwości natychmiastowej naprawy, natomiast termin oczekiwania w przypadku skomplikowanych napraw jest dłuższy w stosunku do terminu realizacji usługi przez warsztat samochodowy.

 

Polecamy: