Jak wybrać dobrego chirurga plastycznego?

7 lutego 2019 by Brak komentarzy

Twój wybór chirurga kosmetycznego jest bardzo istotny. Udany zabieg sprawi, że poczujesz się szczęśliwszy i bardziej pewny siebie.  Z drugiej strony, jeśli trafisz w ręce niedoświadczonego chirurga zwiększasz ryzyko  na złe wyniki, co może prowadzić do dodatkowych kosztów, zmarnowanego czasu i wielu zmartwień.. Znalezienie certyfikowanego lekarza chirurga kosmetycznego, który ma duże doświadczenie w wybranym leczeniu, ma kluczowe znaczenie dla uzyskania pożądanych rezultatów.
Uzyskaj pomoc lekarzy, z którymi umówiłeś się na wstępną konsultację.

 

Dowiedz się, czy chirurg ma odpowiedni dyplom

Chirurdzy powinni być wyjątkowo wykwalifikowani i specjalnie przeszkoleni w zakresie chirurgii plastycznej. Zazwyczaj dyplomowani chirurdzy plastyczni gwarantują niższe wskaźniki powikłań i zapewniają lepszą opiekę nad pacjentami w porównaniu do lekarzy bez certyfikacji.

 

Sprawdź kwalifikacje chirurga

Warto sprawdzić, czy lekarz jest uprawniony do wykonywania zawodu i zapoznać się z ewentualnymi działaniami dyscyplinarnymi podjętymi wobec chirurga. Zazwyczaj wszystko, co jest potrzebne do uzyskania tych informacji, to przesłanie wniosku o sprawdzenie chirurga pocztą lub przez Internet.

 

Upewnij się, że zabieg zostanie wykonany w akredytowanym ośrodku

Chirurdzy powinni działać w akredytowanych placówkach, gdy podczas zabiegu stosowane jest jakiekolwiek istotne znieczulenie. Akredytowane obiekty to sale chirurgiczne spełniające surowe normy odnośnie wyposażenia, personelu i bezpieczeństwa sali zabiegowej.

Zapytaj, czy chirurg pracuje w szpitalu

Jest to łatwy sposób weryfikacji kwalifikacji chirurga. Szpitale przeprowadzają szczegółowe kontrole dotyczące przeszłości przed przyznaniem lekarzowi uprawnień do działania w swoich obiektach. Zatem przywileje z renomowanego szpitala są dobrą wskazówką, że chirurg jest wykwalifikowany i ma dobrą opinię.

Zadaj szczegółowe pytania

Jedną z najlepszych rzeczy, którą warto zrobić jest zadawanie chirurgowi szczegółowych pytań, które mogą obejmować:

Ile razy wykonał ten konkretny zabieg?
Kiedy zaczął wykonywać ten zabieg?
Ile ma lat doświadczenia?
Czy ktoś inny będzie asystował przy zabiegu? Jeśli tak, to jakie szkolenia ma?
Jakiej konkretnej techniki użyje? Po co używać tej techniki w przeciwieństwie do innych?
Czy jest ubezpieczony za błędy w sztuce lekarskiej?
Jeśli stosuje się znieczulenie, kto będzie podawał i monitorował sedację?
Jakie plany awaryjne są dostępne w razie nagłej potrzeby?
Realistycznie, jakich wyników mogę się spodziewać?
Czy podczas tej procedury wystąpiły powikłania? Jeśli tak, to jakie one były?
Czy robi poprawki i za jaką cenę?

Upewnij się, że chirurg plastyczny jest elastyczny

Konsultacja to świetna okazja, aby upewnić się, że chirurg jest elastyczny. Jeśli spotkasz się z chirurgiem podczas konsultacji, zwróć uwagę na ogólną postawę chirurga. Czy pytania są udzielane w sposób szczegółowy i profesjonalny? Czy chirurg ceni czas podczas konsultacji, aby odpowiedzieć na twoje pytania, czy też wydaje się, że gdzieś się spieszy? Czy jesteś pewien, że ta osoba wykona dobrze zabieg? Maniery i osobowość chirurga podczas konsultacji są dobrym wskaźnikiem działania chirurga podczas operacji i pooperacyjnie.

Strzeż się cen promocyjnych

Jeśli ceny wydają się zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe, prawdopodobnie coś jest nie tak. Tania chirurgia plastyczna może stać się bardzo kosztowna, jeśli konieczna jest korekta lub powstają komplikacje. Podczas gdy ceny rabatowe lub transakcja na Groupon mogą być kuszące, przyczyny reklamowania niskich cen mogą dotyczyć:

-Podana cena może wyłączyć inne opłaty lub po kosztach postępowania.
-Obiekt, w którym przeprowadzana jest procedura, może być przestarzały i nie spełniać norm.
– Chirurg może używać przestarzałych / przeterminowanych narzędzi lub implantów.
– Chirurg może nie mieć doświadczenia lub nadal być na szkoleniu.
– Ta klinika rozpaczliwie potrzebuje nowych pacjentów.

Przejrzyj zdjęcia przed i po

Obraz naprawdę wart jest wart więcej niż tysiąc słów. Nic nie mówi bardziejj o umiejętności i przeszkoleniu chirurga plastycznego niż zdjęcia przed i po zabiegu prawdziwych pacjentów. Zapytaj chirurga o zdjęcia  pacjentów w podobnym wieku lub którzy mieli te same cele i typ ciała / typ twarzy tak jak Ty. Jest to doskonały wskaźnik rodzaju oczekiwanych rezultatów.

Porozmawiaj z poprzednimi pacjentami

Doskonałym sposobem uzyskania wiedzy na temat chirurga jest poproszenie poprzednich pacjentów o ich doświadczenia i wyniki. Zapytaj znajomych lub rodzinę o polecenia. Możesz także przejść do forów i stron internetowych, aby komunikować się z poprzednimi pacjentami chirurga i pytać o ich doświadczenia.

 

WYPEŁNIACZE

Wypełniacze skórne można wstrzykiwać do miękkiej tkanki skóry, aby przywrócić utraconą objętość lub wypełnić linie i zmarszczki. Mogą zapewnić imponujące wyniki bez bólu i koniecznego czasu potrzebnego na wyzdrowienie, związanego z zabiegami chirurgicznymi. Można wstrzykiwać wypełniacze, aby unieść zarówno policzki, jak i skórę wokół szczęki i ust.