Najważniejsze zalety imprez integracyjnych

7 lutego 2019 by Brak komentarzy

Współpraca jest bez wątpienia ważnym składnikiem dzisiejszych zespołów. Jednak nie wystarczy zachęcić pracowników do pracy.

 

Imprezy integracyjne https://axenation.com/pl/rezerwacja-szczecin/ są świetnym sposobem na motywowanie pracowników, wzmacnianie komunikacji w zespole i promowanie kreatywności.

Sposób na poprawę komunikacji zespołowej

Jeśli Twój zespół nie może poszczyć się pozytywnymi wynikami, może to oznaczać kłopoty z komunikacją między pracownikami. Na imprezach integracyjnych zespoły uczą się rozwiązywać problemy na różne sposoby. Scenariusz imprezy powinien uwzględniać zarówno ćwiczenia zespołowe, jak i indywidualne. Pracownicy podczas ćwiczeń koncentrują się na problematycznych obszarach. Mogą dotyczyć zarówno prostych, jak i skomplikowanych spraw. Imprezy integracyjne zachęcają do wspólnej pracy nad konkretnym celem.

Są świetną okazją dla kierownictwa, aby zobaczyć, jak pracownicy wchodzą w interakcje i komunikują się w swobodnej atmosferze. Obserwowanie stylów komunikacyjnych w tym środowisku może być pomocne przy ustaleniu najlepszego sposobu podejścia do różnych osób.

Znajdź swoich liderów

Imprezy integracyjne są świetnym sposobem na wyłapanie liderów. W zależności od rodzaju aktywności i ćwiczeń, które wybierzesz, możesz zauważyć, że niektórzy z Twoich pracowników mają naturalne zdolności przywódcze. W innym przypadku mógłbyś ich nie odkryć.

 

Zwróć uwagę na osoby, które jako pierwsze podejmują aktywność lub wchodzą w rolę przywódcy. Następnie obserwuj, jak motywują innych. Imprezy integracyjne https://axenation.com/pl/poznaj-nas/ są świetnym sposobem, aby menedżerowie mogli obserwować, jak pracownicy ze sobą współpracują, a kto nimi przewodzi. Możesz znaleźć liderów i osoby, które lubią obserwować. W ten sposób wprowadzisz skuteczne zmiany w procesach biznesowych i zwiększyć wydajność i produktywność.

Pozwól pracownikom odpocząć.

Oprócz ćwiczeń integracyjnych i działań związanych z budowaniem zespołu imprezy integracyjne dają pracownikom szanse na odpoczynek i poznanie się poza środowiskiem pracy. Może się okazać, że Twój zespół działa lepiej, gdy zna się lepiej prywatnie. Zapewnienie pracownikom zasłużonej przerwy może zwiększyć motywację i wydajność po powrocie do pracy.

 

Nie poświęcaj całej imprezy integracyjnej na eksperymenty, związane z budowaniem zespołu. Daj swoim pracownikom szansę na prawdziwy relaks-zasłużyli na to!

 

Zachęć do lepszych pomysłów.

Wprowadzanie pracowników w nowe środowisko może zmienić sposób ich myślenia i nagradzać pomysły. Jeśli zespół nie lubi nowych wyzwań lub nie jest w stanie sobie poradzić z jakimś problemem, imprezy integracyjne mogą zapewnić dobre wsparcie i zachęcić do twórczego myślenia. Kiedy pracownicy wrócą do pracy, będą lepiej rozwiązywały problemy.

 

Imprezy integracyjne dają pracownikom możliwość wzajemnego przekazywanie sobie informacji zwrotnych. Pozwalają też na identyfikowanie trendów. Pomagają kierownictwu w usprawnianiu przepływu pracy i procesów. Pozwól swoim pracownikom na burzę mózgów. Niech myślą nieszablonowo. Wykorzystuj nowe środowisko jako inspirację. Nieznane otoczenie może zachęcać do nowych koncepcji i pomysłów.

Wprowadzaj aktualne trendy.

Wykorzystaj imprezy integracyjne, aby informować pracowników na bieżąco o tym, co dzieje się w branży. Możesz zaprosić ciekawych gości. Mogą motywować pracowników i sprawić, że zaczną myśleć nieszablonowo.

Możesz też wprowadzać nowe zasady HR i informować pracowników o wynikach firmy. Takie imprezy mogą być szczególnie pomocne, gdy pracownicy boją się o swoje stanowisko i zwolnień. Zachęć pracowników do zadawania pytań lub wypełnienia ankiety anonimowo przed imprezą. W ten sposób rozwiążesz problemy bez nadmiernej kontroli pracowników.

Nagradzaj swój personel.

Możesz nagrodzić swoich pracowników za dobrze wykonaną pracę. Wybierz nagrody, które będą im potrzebne. Imprezy integracyjne nie muszą odbywać się w hotelowych salach konferencyjnych. Pomyśl o miejscu docelowym, w którym pracownicy będą się relaksować po pracy.

 

Możesz poprosić pracowników, aby sami zaproponowali miejsce imprezy. Możesz przeprowadzić głosowanie.

Popraw kulturę firmy.

Imprezy firmowe są świetnym sposobem na podkreślenie podstawowych wartości i kultury firmy. Pracownicy chcą pracować tam, gdzie są nagradzani za zaangażowanie i mają swoje prawa. Zaangażowani pracownicy są o wiele mniej skłonni do opuszczania swoich firm. Zdecydowanie warto organizować takie wydarzenia, aby pracownicy byli zaangażowani i szczęśliwi.

 

Kultura firmy jest połączeniem wartości, przekonań, tabu, symboli, rytuałów i mitów. Pozwala firmie właściwie się rozwijać. Kultura powinna uwzględniać codzienne działania i sposób myślenia firmy. Można ją umocnić na wydarzeniach firmowych.

 

Możesz skuteczniej wprowadzić wartości do firmy, dzięki imprezom firmowym. Jeśli mówisz, że koncentrujesz się na lojalności, uczciwości, niezawodności lub skuteczności, pokaż to swoim pracownikom. Kultura korporacyjna może być zabawna, kreatywna i zwracać uwagę na współpracę i wsparcie. Dobrze zaplanowane wydarzenia mogą być istotną częścią działalności firmy. Ludzie chcą pracować w miejscu, które ma jasną misję i stara się nagradzać i motywować swoich pracowników.