Wizyta w sklepie z biżuterią – na co musimy zwrócić uwagę?

5 września 2019 by Brak komentarzy

Biżuteria złota i srebrna jest dodatkiem, którym często uzupełniamy nasze stylizacje. Nie da się ukryć, że kiedy odwiedzamy sklep z biżuterią srebrną, musimy przygotować się na poważny wydatek. Dlatego warto wiedzieć jak wybierać takie dodatki, żeby nie zbankrutować. 

Jak wybierać biżuterię?

Kiedy odwiedzamy sklep z biżuterią srebrną musimy pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim są to:

  1. Nasze potrzeby. Musimy zastanowić się jakie dodatki zazwyczaj nosimy i czy zakładamy biżuterię na co dzień, czy tylko na wielkie wyjścia. Ważne jest też to, czy jesteśmy w stanie być ostrożni, żeby nie zerwać delikatnych łańcuszków.
  2. Rodzaj biżuterii. Głównie chodzi tutaj o jej masę i trwałość. Jeśli wybierzemy coś, co jest wyjątkowo delikatne, może się okazać, że szybko to popsujemy. Szczególny problem może się pojawić w przypadku srebrne pierścionki, bo wygięcie ich obręczy może spowodować, że nie będziemy mogli oddać go na reklamację. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie ocenić grubości materiału, zawsze możemy poprosić o pomoc pracownika sklepu z biżuterią srebrną. Warto też pamiętać o tym, że obecnie bardzo modna jest delikatna biżuteria, ale nie będzie ona dobrym wyborem dla każdego. Bardzo łatwo jest ją zniszczyć i jeśli z natury nie jesteśmy specjalnie ostrożni, powinniśmy poszukać czegoś bardziej wytrzymałego. 
  3. Wygoda w noszeniu. Oczywiście tutaj też liczy się trwałość danego produktu, ale nie tylko. Warto zwrócić uwagę na zapięcia naszyjników czy kolczyków. Jeśli zapięcie ich w sklepie sprawia nam problem, z pewnością w domu nie będzie lepiej. Warto poszukać czegoś, co łatwo będzie nam zakładać i zdejmować. W tym celu powinniśmy zapoznać się z rodzajami zapięć, których używa się w jubilerstwie.
  4. Cena. Dla wielu osób to jeden z najważniejszych czynników. Nie da się jednak ukryć, że biżuteria nie jest najtańsza, szczególnie ta dobrej jakości. Dlatego czasem nie warto próbować tu przesadnie oszczędzać. Ale co właściwie wpływa na ceny, jakie oferuje dany sklep z biżuterią srebrną?  Przede wszystkim liczyć się tutaj będzie materiał, z którego zostało wykonane dane akcesorium (wiadomo, że złoto będzie droższe, niż srebro), ale znaczenie ma też masa samego produktu. Jeśli w naszym pierścionku jest jakiś kamień szlachetny, na jego cenę może też wpłynąć sposób wykonania dodatku. Najtaniej będzie jeśli dany kamień został przyklejony do pierścionka, ale istnieje wiele droższych technik, które wpływają też na trwałość biżuterii. Warto też zwrócić uwagę na jakość wykończenia biżuterii. Powinna ona być dobrze wypolerowana lub piaskowana, a elementy powinny być wykonane precyzyjnie. Duże znaczenie może też mieć to, kto wykonał dany dodatek. Jubiler może sam ustalać ceny swoich wyrobów i musimy być na to przygotowani.

Oprócz tego, w przypadku kiedy odwiedzamy sklep z biżuterią srebrną online, warto zwrócić uwagę na dostawę produktów i to, w jaki sposób są one pakowane. Bardzo często sklepy oferują darmową dostawę i sami proponują zapakowanie dodatków w eleganckie opakowania, które przydadzą nam się szczególnie wtedy, kiedy kupujemy coś na prezent. Ważne jest też to, żeby sprawdzić czy jest możliwość ewentualnego zwrotu i na jakich zasadach ona działa. Dzięki temu będziemy wiedzieć co możemy zrobić, jeśli dany produkt nie spełni naszych oczekiwań.

Wizyta w sklepie z biżuterią srebrną – co jest najważniejsze?

Kiedy odwiedzamy sklep z biżuterią srebrną, wcale nie musimy być specjalistami w dziedzinie jubilerstwa. Tak naprawdę wystarczy, że będziemy wiedzieć czego szukamy i dzięki temu powinno nam się udać znaleźć wymarzoną biżuterię. Zawsze warto poczytać trochę o rodzajach dodatków i sposobach ich wykonania, ale ta wiedza nie jest konieczna. 

Zawsze za to warto zwrócić uwagę na to, czy pracownicy, których zatrudnia dany sklep z biżuterią srebrną są kompetentni. Muszą oni znać produkty, które sprzedają i być w stanie nam doradzić. Nie każdy klient jest specjalistą jeśli chodzi o biżuterię i obsługa sklepu jest po to, żeby nam pomóc. Z pewnością najlepszą sytuacją będzie ta, w której w sklepie znajdziemy osobę, która zajmuje się wykonywaniem sprzedawanych produktów. Dzięki temu będziemy mogli dowiedzieć się jak wygląda cały proces twórczy i zdobyć wiedzę z pierwszej ręki na temat oferty sklepu. 

Wybierając sklep z biżuterią srebrną online też nie zostajemy pozostawieni sami sobie. Zawsze możemy skontaktować się z właścicielami danego miejsca i dopytać o produkty, które nas interesują. Niektóre miejsca mają nawet specjalny czat, z którego możemy skorzystać, żeby dowiedzieć się więcej o danym rodzaju biżuterii, którym jesteśmy zainteresowani. Zdecydowanie nie powinniśmy wstydzić się zadawać pytania, bo dzięki temu będziemy mogli kupić biżuterię, z której naprawdę będziemy zadowoleni. Wiele osób nie chce wypytywać pracowników sklepu, żeby nie wyglądać na kogoś, kto zupełnie nie zna się na sprawie, ale naprawdę nie ma się czego wstydzić. Warto pytać, jeśli chcemy być zadowoleni z naszych zakupów.