Jak reklamować małą firmę na Facebooku? Facebook to idealne miejsce dla mikro, małych i średnich…
Jak zbudować energooszczędny dom? Nie sztuka jest postawić budynek, ale sztuką jest stworzyć przestrzeń, która oprócz pięknego wyglądu i trwałości na długie lata, zagwarantuje nam przede wszystkim energooszczędność. To na niej właśnie powinniśmy skupić się w sposób szczególny i to ona powinna być jednym z kluczowych dla nas elementów. Stawiając na domy drewniane, można zużyć nawet o 25-50% energii, niż w przypadku budownictwa tradycyjnego. Czyż nie przemawia więc to za tym, aby na takie właśnie domy stawiać?
Skąd wynika energooszczędność domów drewnianych?

Wybierając domy drewniane, sam zakup drewna zapewnia już tą oszczędność. Jest to bowiem materiał budowlany dostępny i niezwykle tani, co sprawia, że koszty wydatków na materiały automatycznie są stosunkowo niższe, niż budownictwa murowanego. A co z energooszczędnością samego budynku, gdy już tam mieszkamy? Czym nazwać możemy domy energooszczędne? Takim mianem nazywamy wszystkie te budynki, których wskaźnik zapotrzebowania na ciepło wynosi 30 – 70 kWh/metr kwadratowy na rok. W przypadku tradycyjnego budownictwa, ten wskaźnik wynosi z kolei 95 kWh/metr kwadratowy. Można postawić jeszcze i na domy pasywne lub zero-energetyczne, gdzie roczne zużycie wynosi zaledwie do 15 kWh/metr kwadratowy. Jak stworzyć dom energooszczędny? Tak naprawdę wpływa na to bardzo wiele czynników i elementów. Im bardziej zostaną one spełnione, tym lepsze można w tym zakresie uzyskać wyniki. Podstawą jest zastosowań nowoczesnych rozwiązań technologicznych, dobry wybór drewna i solidna praca fachowców. Jeśli te wszystkie elementy razem zostaną wykonane, wówczas można mówić o 100% zadowoleniu i pełnym wykorzystaniu możliwości, jakie domy drewniane mogą spełniać. Na co więc dokładnie zwrócić uwagę? Na pewno niezwykle duże znaczenie ma już na samym wstępie wybór działki, a także przygotowanie odpowiedniego projektu. Bardzo dobrze sprawdza się płaska działka, na której od strony południowej nie ma drzew. W takim miejscu najlepiej jest postawić budynek o zwartej bryle, gdzie będzie dużo okien w części użytkowej i mało w łazience oraz w sypialni. Kupując materiały budowlane, oprócz najwyższej jakości drewna do stworzenia konstrukcji, bardzo duże znaczenie ma wybór odpowiednich okien i drzwi, które są w stanie zapewnić doskonałą izolację termiczną, a do tego maksymalną szczelność. Tylko bowiem w taki sposób możemy uzyskać pożądane efekty w postaci domu energooszczędnego. Kolejną, bardzo ważną rzeczą jest wentylacja mechaniczna, najlepiej nawiewno-wywiewna z możliwością odzyskania ciepła. Jest to tak zwany system rekuperacji, gdzie otrzymamy zawsze świeże powietrze, które latem jest chłodne, zimą z kolei ogrzewane. Takie rozwiązanie jest w stanie ograniczyć straty ciepła nawet o 40%. Należy także pamiętać o tym, by wyposażając już taki dom, postawić także na energooszczędne urządzenia, które znacząco wpłyną na nasze rachunki za prąd. Chodzi tutaj między innymi o sprzęt AGD i RTV, pompę do wody, czy samo oświetlenie w całym budynku. Tak naprawdę każdy, najmniejszy nawet element, jeśli chodzi o energooszczędne domy drewniane ma znaczenie i na każdym należy w pełni się skupić.
Zobacz także:
- budowa domów drewnianych całorocznych
- budowa domów z drewna w Wielkopolsce
- Gdańsk budowa domów drewnianych
- domy z drewna klejonego
Wybór odpowiedniego drewna
Wybierając domy drewniane, możemy mieć 100% pewność, że taki obiekt na pewno spełni nasze oczekiwania, wymagania i potrzeby w pełni. Jest on doskonały pod względem wyglądu, jest szybki w budowie, trwały, tani w postawieniu. Sama zaś kwestia energooszczędności odgrywa tutaj największe znaczenie i na to właśnie stawia dziś większość klientów. Bo czyż nie jest wspaniale postawić dom niczym z marzeń, w którym rachunki będą znacząco ograniczone? Czyż nie jest dobrze wybrać dom, gdzie będziemy potrzebowali mniej energii do zużycia? Z całą pewnością taka opcja to najlepszy wybór, na jaki tylko może pozwolić sobie właściciel każdego domu. Dobry materiał to podstawa. Drewno musi być odpowiednio wysuszone, mając przy tym konkretny stopień wilgotności. Dzięki temu zagwarantuje ono odpowiedni mikroklimat, pozwalając w pełni cieszyć się komfortem przebywania w tej właśnie przestrzeni. Oczywiście duże znaczenie ma tutaj firma, z którą się współpracuje. Jeszcze kilka lat temu, mało było na rynku firm, które świadczyłyby budowę domów drewnianych. Nie było na nie dużego zapotrzebowania, a do tego wiedza była znacząco ograniczona. Patrząc jednak na usługi firm w innych krajach, Polska zaczęła otwierać się na energooszczędne domy drewniane, co spowodowało, że dziś rozwiązania te wybierane są niezwykle często i cieszą się one bardzo dużą popularnością. Stawiając jednak na nie, trzeba mieć absolutną pewność, że współpracuje się tutaj z profesjonalistami, którzy znają się na swojej pracy i którzy są w stanie zrobić wszystko, aby tylko wykonać swoje zadania najlepiej, jak to możliwe.
Jedno jest pewne, każdy, kto tylko postawi na domy drewniane, na pewno będzie w 100% zadowolony z takiej właśnie opcji. To oszczędność, która na przestrzeni lat pozwoli nam zgromadzić naprawdę sporo dodatkowych pieniędzy.
Polecamy także
-
Jak reklamować małą firmę na Facebooku?
-
Jak pozyskać środki unijne na rozwój firmy?
Jak pozyskać środki unijne na rozwój firmy? Wiele osób marzy o własnym biznesie, jednak bardzo…
-
Kiedy przydaje się szkło hartowane na telefon i jak je wybrać?
Kiedy przydaje się szkło hartowane na telefon i jak je wybrać? Każdego z nas cieszy…
-
Jak działa i na czym polega skup aut używanych?
Jak działa i na czym polega skup aut używanych? Skup aut używanych to często wybierana…
-
Jak rozładować kontener morski ze statku oraz jak wydobyć z niego zawartość?
Jak rozładować kontener morski ze statku oraz jak wydobyć z niego zawartość? Żegluga morska stanowi…