Tapety – jakie wybrać do mieszkania?

3 czerwca 2019 by Brak komentarzy

Jeśli mamy w planach długi wyjazd na wakacje, a mimo to w jednym miesiącu chcemy przeprowadzić gruntowny remont, musimy zainwestować nie tylko w sprawdzoną siłę roboczą, ale także w odpowiednie materiały https://www.outlet-tapet.pl/tapety-winylowe. Jakie tapety wybrać do mieszkania, skoro po latach posiadania gołych ścian chcemy mieszkanie ocieplić i położyć na ścianach coś, dzięki czemu poczujemy się bardziej lekko, będzie nam przytulniej i po prostu cieplej? Zanim wybierzemy się na wakacje, koniecznie musimy prześledzić oferty sklepów internetowych z materiałami remontowymi. Znajdziemy tam wszystko, co na dany czas nas interesuje – tapety, które można malować, fototapety, obrazy drukowane, dywaniki podłogowe. Wszystko wykonane na bardzo wysokim poziomie technicznym. Jeśli chodzi o tapety z funkcją malowania – cieszą się one ogromną popularnością zwłaszcza wśród rodziców wychowujących dzieci. Taka tapeta daje nie tylko możliwości do tworzenia na dużych powierzchniach, ale pozwala także utrzymać ścianę w należytej czystości, można z niej zmyć wszystko, także niechciane zabrudzenia. A dzieci w trakcie zabawy przecież bardzo lubią się brudzić.

Jak powiększyć pokój gościnny?

Jeśli narzekacie na to, że pokój gościnny w Waszym domu jest za mały i chcielibyście, by za pomocą drobnych detali nie tylko optycznie można było go powiększyć – wybierzecie tapety, które powiększą pokój. Wraz z ciekawymi motywami graficznymi na dobre odmienicie dotychczasowy, nudny i powtarzalny wystrój pokoju gościnnego. Zaproszeni biesiadnicy z pewnością także to zauważą. Oprócz zastosowania nowej tapety możecie także popracować nad nowym rozstawem mebli. Okazać się może, że po usunięciu niektórych szaf, półek czy innych elementów wyposażenia nagle w pokoju zrobi się na tyle dużo wolnego miejsca, że sami sobie zaczniecie się dziwić, dlaczego nie zauważyliście tego wcześniej! Jak to mawiają specjaliści niemal w każdej dziedzinie – „mniej znaczy więcej”! Na optyczne powiększenie pokoju gościnnego wpływ może mieć także dobór odpowiedniego światła. Można zaaranżować dyskretne światło punktowe w wybranych fragmentach wnętrza. Najefektowniej funkcjonuje ono tuż przy podłodze oraz przy suficie.

Jak maluje się po tapecie?

Zaskakującym rozwiązaniem dla niektórych konsumentów jest tapeta, którą można malować. Jeszcze do niedawna z czymś tak dziwnym trudno było się spotkać. Wiele osób zastanawia się, czy taka tapeta oby naprawdę sprawdza się w domowych warunkach i czym można po niej malować, aby wszelkie działania estetyczne przynosiły określone i zadowalające efekty. Tapety do malowania można traktować w niezwykle wszechstronny sposób. Możecie umieścić na nich motywy, jakie w danej chwili tylko Wam przyjdą do głowy. Na powierzchni tapety może się więc pojawić domowe malarstwo abstrakcyjne, a także motywy geometryczne, pejzaże, martwa natura czy nawet portrety najbliższych! Wybór pozostawiamy tylko Wam i mamy nadzieję, że odnajdziecie się przy zupełnie nowej jakości aranżowania wnętrz w nowoczesny sposób. Ci, którzy nie uważają się za utalentowanych plastycznie, zawsze mogą stworzyć na tapetach do malowania unikalne kompozycje z szablonów. To także daje ciekawe rozwiązanie estetyczne.

Tapety plus rolety

Na jaki rodzaj tapety zdecydować się, gdy we wnętrzu będziemy chcieli zaaranżować także rolety? Warto będzie w tym miejscu dopilnować, aby poszczególne elementy wystroju wnętrza pokrywały się pod względem estetycznym. Oczywiście, nie chodzi o to, aby rolety i tapety miały identyczne barwy, ale o to, by kolory współgrały ze sobą i wzajemnie się uzupełniały. Przykładowo, do intensywnych, błękitnych ścian dopasować można żółte lub pomarańczowe, słoneczne rolety https://www.outlet-tapet.pl/tapeta-pokoj-dzieciecy. Błękit należy do barw zimnych, a ciepło płynące z żółci dodatkowo rozjaśni wnętrze. Jeśli zdecydujemy się na tapetę w kolorze krwistej czerwieni do pokoju, możemy zastanowić się nad założeniem rolet w połączeniach brązu i beży oraz z delikatnymi złoceniami. Takie rozwiązanie sprawi, że pokój nabierze nieco orientalnego klimatu. Ściany w kolorze szarości wcale nie muszą być nudne. Tutaj aż prosi się o zastosowanie rolet w tęczowe pasy. Kolor na tle szarości zawsze się wyróżnia i sprawia, że wnętrze nie wygląda na niedopracowane, przypadkowe i po prostu nudne.

Kleje do tapet

Na tapety jaki klej zużywamy, wpływ mają nasze wcześniejsze przyzwyczajenia. Nie warto kupować byle czego, aby tylko zaoszczędzić na środkach, bo nieoczekiwanie może się to obrócić przeciwko nam. Już lepiej dołożyć pewną sumę pieniędzy, ale nabyć klej do tapet, którego jakości w działaniu będziemy absolutnie pewni i całe przedsięwzięcie remontowe dzięki temu nie skończy się zrywaniem nowej warstwy i walką z nakładaniem kolejnej. Współcześnie produkowane kleje do tapet można nabyć w postaciach proszkowych lub płynnych. Coraz częściej wszyscy inwestujemy jednak w tapety samoprzylepne, takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić energię podczas pracy nad zmianą pokojowego wystroju. Nie traci się czasu na bieganie z wiadrami oraz rozrabianie dodatkowej porcji surowca. Wszelkie prace na placu boju zostają najzwyczajniej usprawnione. Ci, którzy zrezygnowali z klejów do tapet na rzecz tapet samoprzylepnych – nie narzekają i z całym przekonaniem polecają to rozwiązanie innym.

 

Polecamy: